?

Log in

No account? Create an account

Ladypine

Recent Entries · Archive · Friends · Profile

* * *

ציר - צליל חורק, צורם
חבל שהיה עוד - חבל שנגמר, הלואי שהיה עוד
* * *

יעל, את רוצה לדבר עם אבא בטלפון?
זה יהיה עם המצלמה?
לא, בטלפון רגיל.
לא.
למה?
כי אבא ידבר אנגלית ואני לא אבין!
* * *

יעל, את רצית לבקש סליחה או שאבא אמר לך?
אבא אמר לי.
אז את לא רצית?
אם אני לא אבקש סליחה אני אקבל עונש.
אז צריך או לא צריך לבקש סליחה?
לא צריך, כי עד מחר את תשכחי.
* * *

אמא, כשזאב ירצה ללכת אחרי אני אגיד לו "בשמחה רבה".
אמא, תרשמי את זה על דף ותתני לי.
* * *
An EE student approached me in the public domain day party, asking about open science. I recalled hearing about such efforts, mainly regarding physical data in the USA.

And then I suddenly realized how close this issue is to me. I thank Prof. Dror Feitelson every couple of months (in my heart, I don't always bother him) for making the Parallel Workloads Archive publicly available. However, cloud traces are not publicly published, and are very hard to come by. I suspect sometimes it is due to business considerations, but sometimes simply due to researchers sitting on their golden egg, not sharing data with other researchers.

* * *
* * *
Bronchiolitis is the punishment babies get, when their mothers have been bad and put them in a daycare when they are too young.
* * *

התקדמות טכנולוגית יוצרת והורגת ביטויים. כאשר קוששו עצים כדי להסיק את הבתים, לא יתכן שהיו אומרים לילד שמחטט באפו "מה אתה מחפש שם, נפט?".
ישראלים בני מעל חמישים עשויים לומר שמישהו רואה את העולם דרך החור של הגרוש. זה לא עובד במטבעות חדשים יותר, אז הביטוי הציורי הולך ונשכח.
בני שלושים ומעלה עשויים להשתמש בביטוי "ירד האסימון". זה לא עובד טכנית עם טלכרט, ואף ניסיון להסב את הביטוי לטלכרט לא צלח. לכן הביטוי הלך וגווע, וכאשר משתמשים בו, תמיד משתמשים באסימון. בדור שמכיר אך ורק מכשירים סלולריים, כאשר מכשירי טלפון ציבוריים בשימוש על ידי עובדים זרים בלבד, גם ביטוי זה יאבד בתהום הנשייה בקרוב. וחבל - מפני שזה ביטוי ציורי מאין כמוהו.
אמריקאים בפרברים מוציאים את הזבל. ישראלים בדרך כלל מורידים אותו, ואנחנו היינו צריכים להעלות אותו, אבל אנחנו פשוט לוקחים אותו. האם נעדכן את הביטוי אי פעם ל"להעלות את הזבל"?
* * *
I just got pink eyeglasses with sparkling stones on them. I have no idea how this would feel - I never had anything sparkling on my glasses, which are practically a part of me. I seldom try to make any fashion statement, because when I do people rarely forget. They tend to remind me this years later.

This is going to be interesting.

* * *
Ze'ev has a telekinetic ability. He intently stares at his mobile, frowns, and then the mobile starts moving.
* * *

לפני ארבע שנים, כשנכנסנו לדירה, החלפנו את רוב הברזים. הדיירים הקודמים אמנם חשבו שהברזים כה יקרי ערך שכדאי להם לנסות לפרק אותם לפני שהם עוברים ("את בטח תחליפי ממילא את כל הברזים, נכון?") אבל להוותנו התברר שכולם פגומים קשות. התכוונתי להחליף את הברזים בעצמי, קניתי אוסף מכובד של ברזי מדגל, תוצרת טובה ככל הידוע לי, וניגשתי לעבודה. לאחר שהביוב התמוטט עלי מספר פעמים והברז לא הגיע למצב שהוא לא דולף, נכנעתי - כאם לתינוקת לא יכולתי להרשות לעצמי להיות עם ידיים מלוכלכות בביוב.

לברזים של מדגל היתה אחריות לשלוש שנים. בשום שלב הנזילות תחת השיש לא חדלו, ולאחרונה שברי ברזל חלוד החלו לטפטף לתוך הארון. תינוק חדש, ושוב קניתי אוסף ברזים חדש, הפעם של חמת. אחריות לחמש ושבע שנים. הפעם החלפתי את הברזים בעצמי, בלי לקרוא לשרברב. ומה ההבדל? קצת תרם היותי אם טריה היסטרית לעומת אם לילד שני, שיודעת שיש זמן לרחוץ ידיים, לא יקרה כלום אם התינוק יבכה רגע. אבל הרבה תרם ההבדל המהותי בין האופן בו נמכרים ברזי מדגל, לאופן בו נמכרים ברזי חמת: ברזי מדגל מגיעים מפורקים, כאשר את צינורות החיבור יש להבריג בתוך צינור עמוק, ללא שימוש בכלי עבודה - זאת על פי הוראות היצרן. הברגה זו, אשר מטבעה אינה מוברגת היטב, היא שגורמת לדליפה ולהחלדת החלקים התחתונים. הברזים של חמת, לעומת זאת, מגיעים מורכבים לחלוטין - רק להוסיף שיש. מפרקים מעט ומרכיבים כשהשיש באמצע, וזהו. את החיבור המיותר של צינורות המים לברז עצמו, עמוק בתוך הצינור, ביצעו כבר במפעל.


I took the tap less assembled by me, and that made all the difference.
* * *
* * *

Previous · Next